ЗАКОТНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

На території Закотненської сільської ради знаходиться два села - Закотне і Лисогорівка. Вони, на відміну від більшості сіл півдня Новопсковського району, розташовані на правому березі річки Айдар, з іншого боку села обрамляють гори Донецького кряжу, на яких розташовані: 17 лісів с.Закотне на 1073,1 га - Водяний, Гончарський, Огідний, Зрубаний, Пранюватий, Плоский, Писарський, Логвинів, Дем’янова, Брянський, Кулешева, Липова, Коновалова,Кругляк, Смалена, Кирелеєва, Табунчики; 9 лісів с.Лисогорівка на 317,1 га – Плоский, Круглячок, Западний, Довжик, Сопляків, Пристінський, Синянський, Топиловатий, Бабичів. В селі Закотне зареєстровані 5 курганів та в с.Лисогорівка 8 курганів епохи бронзи та заліза ІІІ тисячоліття до нашої ери.

В селах сільської ради розташовані пам’ятники загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни, поховані в братських могилах с.Закотне – 23 солдати та висічено на меморіальних плитах прізвища 220 загиблих односельців, с.Лисогорівка – 38 солдат (з яких 3 прізвища встановлено – Яценко Василь Миколайович, Токар Михайло Олексійович, Гузеєв Георгій Михайлович) та висічено на меморіальних плитах прізвища 145 загиблих односельців.

Час заснування села Закотне відноситься до першої половини сімнадцятого століття, як козацький військовий «городок» (дата відліку заснування села Закотне - 1649 рік). Назва села: гідронімного походження, утворена дублюванням назви озера «Закотне». Назва озера утворена від слова «закот» (в перекладі на російську мову - «отворот»). А ще в старовину люди говорили , «що закотилось село під гору». Різні думки, різні твердження, а село має 367 років.

Село Лисогорівка свою назву отримало в 1963 році, бо до цього село називалось Тишківка. З середини ХУП століття село мало таку назву, що пішла від прізвища першого жителя - селянина Тишкова. У 60-тих роках при об’єднанні двох районів Новопсковського та Марківського виявилось, що є два населених пункти з однаковою назвою - хутір Тишківка і село Тишківка. Тому село було перейменоване для зручності обслуговування населення, а сама назва Лисогорівка пішла від того, що цей населений пункт був так зазначений на картах часів Великої Вітчизняної війни.

На території сільської ради зареєстрований іхтіологічний заказник «Айдарський», площа об’єкту 110,3 га, мета створення – підтримання загального екологічного балансу регіону, охорони та збереження місць нересту риби, найбільшої концентрації цінних , рідких та червонокнижних видів риб, збільшення їх чисельності, охорони всього комплексу рослинного та тваринного світу. В 2008 році на території ради був зареєстрований ще один заказник – ботанічний під назвою «Крейдяні скелі», площа об’єкту – 86,5884 га, створений з метою охорони, відтворення, раціонального використання масиву степової та лісової рослинності, серед рослин поширених на території ботанічного заказника виявлені 31 вид рослин, що занесені до Червоної Книги України.

Загальна площа території сільської ради – 13420,4 га, в т.ч. с.Закотне – 887,3 га, с.Лисогорівка – 433,1 га. Населення сільської ради: с.Закотне – 1128 чоловік, с. Лисогорівка – 317 чоловік. У 2015 році обрано 14 депутатів сільської ради.

В селах сільської ради працюють дві загальноосвітні школи, два фельдшерсько-акушерські пункти, два відділення зв’язку, дві сільські бібліотеки, сільський Будинок культури, сільський клуб і в с.Закотне є ДНЗ «Джерельце», аптека та сільська рада. На території сільської ради діють агропромислові комплекси: СТОВ агрофірма «Закотненська» (директор Стешенко С.В.), СТОВ «Орхідея» (директор Кочін В.К.), ТОВ «Орхідея -2015» (директор Борзов А.В.), фермерські господарства: СФГ «Атлант» (голова Бондар М.О.), СФГ «Кравцов» (голова Кравцов Л.Д.), СФГ «Овчаренко» (голова Овчаренко В.М.). Агрофірма «Закотненська» спеціалізується на вирощуванні технічного льону, рапсу та гірчиці. Самостійно обробляють земельні частки (паї) в с.Закотне – 363 чоловік, в с.Лисогорівка – 165 чоловік.

Закотненська сільська рада стала переможцем у районному конкурсі «Дива Новопсковщини» за роботу ботанічного заказника місцевого значення «Крейдяні скелі». Рок-гурт «Вавілон» Закотненського СБК зайняв І місце у районному фестивалі сучасної української пісні «Зоряний шлях» та активно приймав участь у обласній культурно-мистецькій акції рок-гуртів «Нове покоління -2012 рік». У 2013 році у районному фестивалі «Весела слобода» Лисогорівський сільський клуб та Закотненський СБК зайняли ІІІ місця відповідно серед закладів сільських клубів та СБК. У районному фестивалі традиційного та сучасного мистецтва, гумору, народних гулянь та розваг «Світанковий розмай» заклади культури здобули перемогу у номінації «Веселий розмай». 2015 рік приніс перемогу у районному фестивалі «Новопсковська слобода» серед сільських клубів Лисогорівському сільському клубу (завідуюча Думанова С.В.) та ІІІ місце Закотненському СБК (директор Хворостян Н.П.) серед сільських Будинків культури. Танцювальний колектив «Ритми планети» (керівник Чепель Л.М.) відвідують з 4 річного віку до пенсійного 65-70-ти річного віку. Діє фітнес-група «Льонок» Закотненського СБК.

У районному чемпіонаті з футболу команда «Олімпік» с.Закотне зайняла ІІІ місце у 2015 році та ІІ місце -2016 році.

За ініціативи молоді та бібліотекаря сільської бібліотеки с.Закотне (завідуюча Колесник Ю.М.) в центрі села облаштовується дитячий майданчик. По вулиці Айдарська села Закотне мешканцями вулиці уже облаштований дитячий майданчик.

Логін: *

Пароль: *